Pokud si myslíte, že funkce zvířecího detektiva patří do oblasti sci-fi, jste na velkém omylu. Detektivní kancelář, hledající zvířata, je v Americe běžnou záležitostí a od roku 2013 funguje i u nás v Česku. Pokud se Vám tedy zatoulá Váš pejsek, kočička, morče, pták, želva, fretka nebo i kůň, můžete požádat o odbornou pomoc firmu, která pro jejich nalezení udělá opravdu vše.

ÚSPĚŠNOST ZVÍŘECÍCH DETEKTIVŮ
Nutno říci, že spolupráce se zvířecí detektivní kanceláří je perfektní a pátrání jsou úspěšná z osmdesáti procent. Zatímco psi se zatoulají někdy až za hranice, hledání mňoukajících mazlíčků je o něco snazší. Kočky se totiž více drží ve svém teritoriu, a tak stačí důkladně prohledat okolí bydliště. Největší šanci na návrat mají zvířata čipovaná.
JAK TO FUNGUJE
Zvířecí detektiv sebou na výjezd bere vodítka, obojky, přepravky, pamlsky, letáky, dalekohled a někdy i zvířecího pomocníka. Jsou to psi, vycvičení k tomu, aby našli podle pachové stopy jiné zvíře. Informace od majitele o ztraceném zvířeti rozesílá kancelář prostřednictvím SMS, emailů, odkazů na Facebooku či vylepováním plakátů. Oslovuje také veterináře, útulky, policii nebo různé zájmové organizace. Metodu hledání dokonce zvířecí pátrači převzali od FBI! Proto přesná charakteristika zvířete je velmi důležitá, aby se vědělo, jak se k němu přiblížit. K tomu je velmi důležitá spolupráce s majitelem zvířete.

PRŮBĚH PÁTRACÍCH AKCÍ
Samozřejmě největší radost mají majitelé i detektivové, když se zvíře najde v pořádku. Někdy má však pátrání dramatický průběh. Zvířata se utopí, srazí je auto nebo je někdo postřelí. Oznamovat chovatelům, že jejich zvíře našli, ale bohužel mrtvé, patří k tomu nejsmutnějšímu v práci zvířecích detektivů. Ani krádeže zvířat nepatří minulosti. Nejčastěji se kradou chovní psi, aby se mohlo vydělávat na prodeji štěňat.