Voda dokáže hotové zázraky. Odpočinete si i vy. Zároveň si s děťátkem užijete spoustu legrace a zábavy. Plavání má na dítě pozitivní účinky už od útlého věku. A to především proto, že rozvijí motorický vývoj, a hlavně se nebude bát vody.
Před zakoupením pernamentky či registrace daného kurzu si zjistěte všechny okolnosti. Projděte si celý program kurz, vyzkoušejte si hodinu nanečisto (každý správný kurz by ji měl mít v nabídce). Teplota vody by měla být nejméně 30 stupňů Celsia. Hygiena celého interiéru plaveckého bazénu musí být přísně kontrolována, a instruktoři lekce musí být odborně kvalifikovaní.
Začít dítě zvykat si na pobyt ve vodě můžete formou lekcí už kolem 2. měsíce věku dítěte, a to ve speciálních vaničkách. Instruktoři váš učí, jak dítě otužovat, jak s ním manipulovat a zvykat na vodní prostředí.
Kolem 6. měsíce už začínáte lekce přímo v bazénu. Pokud nebudete chtít absolvovat kurzy plavání pro kojence, do veřejného bazénu vás s dítětem pustí až v jeho prvním roce. Je to kvůli jeho bezpečí a hygieny. Děti se nejdřív učit chytat ve vodě různé předměty, a vnímají různé zvuky z vodního prostředí a prostředí okolo. Později se postupně učí potápět se tak aby vodu nevdechlo, a hlavně aby se nebálo. Naopak bude se mu to moc líbit. Tělíčko pak samo bude reagovat na pohyb ve vodě, a bude se pokoušet plavat. Do potápění kojence se nikdy nepouštějte sami bez kvalifikovaného instruktora!
Seznam věcí, které máte mít s sebou, vám předloží daná plavecká školička. Ale většinou se jedná o klasické potřeby jako je osuška, plavecká plena a kosmetika po koupání.
Dítko samozřejmě musí být zcela zdravé. I pouhá rýma či zvláštní nevrlost dítěte je důvodem k odložení lekce. Musí byt vyspané, a samozřejmě ne hladové.
Po skončení lekcí můžete samozřejmě pokračovat v dalších. Předškolní dítka už mají mnohem zajímavější lekce, kdy se učí vylovit z vody předměty nebo plavat kolem překážek, skákat z můstku.
Starší děti už jsou tréninkově cvičení.
Třeba jednou bude z vašeho dítěte světoznámý závodní plavec, nebo aquabellaJ.