Dříve se nosily dlouhé a špičaté. Později byly moderní hranaté a dnes se sází hlavně na přirozenost. O čem je řeč? Přeci o nehtech.
§ Nehty a vlasy snad podléhají diktátu mody nejvíce.
Není to tak dávno, co se na koncích nehtů začal objevovat bílý proužek. Ještě ho na svých nehtech nosíte? Tak na něj rychle zapomeňte. Dnes se nehty tvarují a barví tak, aby se nenarušovala jejich přirozenost. Jednou z možností, jak své ruce okrášlit, jsou gelové nehty. Mají hned několik dobrých vlastností.
1) Nevypadají uměle.
2) Vaše nehty pod nimi mohou dýchat, a proto se neničí.
3) Jejich aplikace je bez nepříjemného zápachu.
Další výhodou, kterou určitě ženy ocení, je jejich trvanlivost. Zatímco lak musíme většinou každý večer poopravit, gelové nehty vydrží dva až tři týdny.
Trpělivostí ke krásným nehtům
Jestliže se Vám nechce dvakrát do měsíce běhat za manikérkou, můžete si vytvořit gelové nehty doma. Jen je potřeba se na začátku obrnit velkou trpělivostí. Podle odborníků není snad nikdo, komu by se povedly hned napoprvé, napodruhé, napotřetí… Prostě to chce vytrvalost. Kromě ní budete potřebovat i speciální domácí sadu, kterou pořídíte v ceně od tisíce korun do několika tisíc. Rozdíl je nejen v ceně, ale i v obsahu a kvalitě nezbytné UV lampy. Odborníci doporučují pořízení lampy, která má alespoň čtyři kusy devítiwattových zářivek. Není dobré na lampě šetřit a koupit tu, která má pouze jednu zářivku. Taková lampa je vhodná na drobné opravy, nikoliv na celý výrobní proces.
Některé sady obsahují zajímavou pomůcku, tak pozor, abyste se při rozbalování nelekla. Může tam být umělý prst. Důležité je, pečlivě se držet návodu, protože každá sada může být jiná, a tudíž každá potřebuje jiné zacházení. Díky gelovým nehtům si můžete ty své i maličko prodloužit. Na špičku nehtu se přilepí tenké umělé nehty, které se pak upraví do žádaného tvaru.